Kamienie

Agglomarmur botticino

Agglomarmur

Agglomarmur to sztuczny kamień, wyprodukowany ze starannie wyselekcjonowanych odłamków marmuru naturalnego (tzw. grysu marmurowego), połączonych żywicą poliestrową. Zastygnięty kamień jest cięty na płyty o określonych wymiarach, a następnie polerowany w celu uzyskania odpowiedniego połysku. Gotowy agglomarmur wyglądem przypomina marmur naturalny, który zresztą stanowi 95% jego składu.

Dostępne są u nas kamienie o grubości 2;2,5;3cm, co umożliwia zastosowanie materiału do parapetów wewnętrznych, blatów, schodów, półek, kominków, posadzek, płyt ściennych i różnego rodzaju elementów wykończeniowych.

Granit - Stone wood

Granit

Nazwa granitu pochodzi od włoskiego słowa granito, co oznacza ziarno. Jest to nawiązanie do gruboziarnistej struktury tego kamienia. Głównymi minerałami granitu są ortoklaz, plagioklaz, kwarc i biotyt. Występuje na wszystkich kontynentach i jest najpospolitszą skałą magmową.

W naszej ofercie znajdują się płyty o grubości 2 i 3cm. Charakteryzuje się świetną wytrzymałością i kwasoodpornością, przez co używany jest często w budownictwie, jako kamień budowlany. Ze względu na walory estetyczne, nadaje się również do wnętrz, jako blaty, schody, zabudowy i wiele innych.

Kwarcyt - Etna

Kwarcyt

Kwarcogranit, który składa się głównie z naturalnego kwarcu, jest odporny na ścieranie i zarysowania oraz bardzo łatwy w utrzymywaniu czystości. Dzięki wbudowanej w jego strukturę osłonie antybakteryjnej, jest on często wykorzystywany jako blaty kuchenne. W naszej ofercie dostępne są płyty o grubości 2 i 3cm.

Marmur

Marmur jest skałą metamorficzną, która powstała z przeobrażenia wapieni, lub dolomitów. Głównym jego składnikiem jest kalcyt krystaliczny lub dolomit. Najbardziej znane są marmury pochodzące z Włoch (np. crema rosalia, palisandro classico), a dokładniej z niedużej miejscowości Carrara (np. bianco carrara jasna i ciemna), znajdującej się na północy w regionie Toskania. Marmuru z umiejscowionych tam kamieniołomów używał nawet sam Michał Anioł do swoich rzeźb. W naszej ofercie znajdują się kamienie o grubości 2 i 3cm. Właściwości mamuru sprawiają, że nadaje się głównie do wewnątrz (co nie jest regułą), m.in na parapety, posadzki, blaty, obudowy kominków i inne elementy wykończeniowe. 

Onyx

Onyxy to ozdobne kamienie półszlachetne o nie spotykanym wzornictwie. Wydobywane w Iranie, Iraku, Afganistanie, Meksyku, Pakistanie i Egipcie. W naszej ofercie, dostępne są płyty o grubości 2 cm. Ze względu na swoją cechę, którą jest przeźroczystość, stosowane są jako elementy dekoracyjne, które można podświetlać i tworzyć niepowtarzalne podświetlane obrazy natury. 

Piaskowiec

Jest to naturalny kamień, powstały w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów, za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego lub żelazistego. Piaskowiec występuje w barwach od szarego po żółte, czerwone i białe. Stosuje się go na okładziny elewacyjne zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki oraz kominki. W naszej ofercie mamy grubości 3 cm i 4 cm oraz w formie łupanki.

Trawertyn

Trawertyn jest skałą zwięzłą, odmianą martwicy wapiennej, która osadza się z zimnych wód źródlanych. W naszej ofercie, posiadamy kamienie o grubości 2 i 3 cm. Kamień ten stosowany jest do wnętrz, nadając pomieszczeniu charakter rustykalny, w szczególności w odmianie surowej (nieszpachlowanej). Trwałość, łatwość utrzymania w czystości i funkcjonalność powodują że trawertyn zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.